Biuro parafialne

Czynne:

  • wtorek po mszy św. o godz. 18.30 do godz. 20.00
  • środa 9.00 do 11.00
  • piątek po mszy św. o godz. 18.30 do godz. 20.00
  • w innym terminie wg wcześniejszego ustalenia
  • w sytuacjach losowych (zgłoszenie do chorego, pogrzeb) o każdej porze dnia

telefon: 61 814 48 95
e- mail: cerekwica@archpoznan.pl

Pogrzeb

Zgłoszenie w biurze parafialnym może nastąpić o dowolnej porze dnia.

Do biura parafialnego należy dostarczyć dokument przeznaczony dla administracji cmentarza. W przypadku osoby spoza tutejszej parafii, zgodę na pogrzeb katolicki wystawioną przez parafię zamieszkania zmarłego.

Ponadto okazać zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (zaświadczenie wystawia kapelan szpitala).

Do liturgii pogrzebowej należy Msza św. pogrzebowa, w której (jeśli to możliwe) powinna uczestniczy w sposób pełny (tzn. przyjmując Komunię św.) cała rodzina.
15 min. przed Mszą św. pogrzebową istnieje w naszym kościele możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania.

Znakiem pamięci o zmarłych i wyznaniem naszej wiary w życie wieczne tych, którzy już odeszli jest sprawowana w ich intencji Eucharystia. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętych w intencji zmarłego – w biurze parafialnym lub bezpośrednio przed Mszą św. pogrzebową w zakrystii.

W kościele w Cerekwicy przed Mszami; sobotnią i niedzielnymi, odmawiane są roczne wymienianki w intencji zmarłych. Imiona swoich zmarłych można do rocznych wymienianek zgłaszać w październiku w biurze parafialnym. Istnieje też możliwość dołączenia pojedynczych imion w ciągu roku.