II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5.01.2020

 1. W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli, jest to jednocześnie Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Msze św. według porządku niedzielnego. Przed Mszami św. parafialna Caritas będzie rozprowadzać kredę i kadzidło za dowolną ofiarę. Z racji tej uroczystości w Cerekwicy będzie miał miejsce Orszak Trzech Króli. Zgromadzimy się w cerekwickim kościele o 15.00 a następnie pójdziemy w kierunku Mrowina do remizy strażackiej, ulicami: Ogrodową, Kopernika, Szkolną do figury Matki Bożej i powrócimy do kościoła. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do zabrania ze sobą zakupionej bądź własnoręcznie wykonanej korony. Przeżywaniu tego dnia pragniemy nadać jeszcze szerszy wymiar poprzez uczestnictwo w Orszaku.
 2. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś po Mszach św. można nabyć za dowolną ofiarę korony na jutrzejszy Orszak Trzech Króli. O strojach i wszelkich innych kwestiach związanych z tą inicjatywą możemy zapoznać się na stronie orszak.org.
 3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek po Eucharystii o 18.30.
 4. W tym tygodniu od wtorku do piątku Msze św. w Cerekwicy o 18.30, z wyjątkiem środy.
 5. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o 10.00 na probostwie.
 6. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie oraz Caritas naszej parafii zapraszają 11.01.2020 r. na Spotkanie Seniorów. Rozpocznie je o 10.00 Msza św., następnie Jasełka i poczęstunek w szkole.
 7. W sobotę w Cerekwicy Międzyparafialny Różaniec w intencjach dzieci i młodzieży oraz uświęcenia rodzin. O 18.30 Msza św. a po niej modlitwa różańcowa. Zapraszamy.
 8. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Narodzenia Pańskiego.
 9. Na stolikach pod chórem został wyłożony plan tegorocznej kolędy, która będzie przebiegała w innym charakterze niż wizyta duszpasterska w domach. Z racji zdrowotnych nie będę w tym roku kolędował po domach, ale mieszkańcy poszczególnych miejscowości i ulic są zapraszani do kościoła na wieczorną Mszę św. o 18.30 zarówno w Cerekwicy, jak i w Pamiątkowie. Te Eucharystie będą sprawowane w ich intencji. Na kartkach zostały podane dni tygodnia oraz przyporządkowane do nich miejscowości i ulice, z których mieszkańców zapraszamy w danym dniu na Eucharystię. Na zakończenie tych Mszy św. ksiądz odmówi modlitwy kolędowe i pobłogosławi wodą święconą zgromadzonych wiernych. Uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe obrazki kolędowe. Nowi mieszkańcy parafii zostaną wpisani do kartotek rodzinnych. Plan kolędy znajduje się także na stronie internetowej parafii.
 10. Za tydzień II niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów nowych drzwi założonych w południowej części kruchty w kościele w Cerekwicy. Polecamy tę kwestię ofiarności wiernych.
 11. Po Mszach św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego” oraz czasopisma parafialnego ,,Głos Cerekwicki”.
 12. W minionym tygodniu zmarło dwóch naszych parafian – śp. Kazimierz Siekierski, lat 75 z ulicy Bocznej w Mrowinie, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz śp. Hieronim Bartkowiak, lat 61 z ul. Kaźmierskiej w Przybrodzie, którego pogrzeb będzie miał miejsce w najbliższą środę o godz.11.00. Wieczny odpoczynek…