II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2020

 1. Gorzkie żale dziś w Pamiątkowie o 15.00, w Cerekwicy o 16.00. Po tym nabożeństwie w Cerekwicy będzie sprawowana Msza św.
 2. W poniedziałek do Cerekwicy zapraszamy rodziców dzieci klas III na Mszę św.
  o 18.30 i następującą po niej katechezę.
 3. Zbiórka ministrantów w Cerekwicy w poniedziałek po Mszy św.
 4. Kancelaria parafialna czynna wg ustalonego harmonogramu.
 5. W środę do Pamiątkowa zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców na Mszę św. połączoną
  z poświęceniem książeczek do nabożeństw.
 6. Zbiórka ministrantów w Pamiątkowie w czwartek po Mszy św. o 17.00.
 7. Katecheza przed chrztem w czwartek po Eucharystii o 18.30 w Cerekwicy.
  Do udziału  zapraszamy rodziców naturalnych, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić     swoje dziecko jak również kandydatów na chrzestnych, którzy
  tę funkcję zamierzają spełniać w naszej bądź innej parafii.
 8. W piątek drogi krzyżowe w Pamiątkowie i w Cerekwicy po Mszach św.
 9. W sobotę do Cerekwicy  na 10.00 zapraszamy rodziców i dzieci klas III na katechezę połączoną z poświęceniem książeczek do nabożeństw.
 10. Spotkanie scholii parafialnej w sobotę o 10.00.
 11. W sobotę w Rokietnicy po Mszy św. o 18.00 będzie miał miejsce różaniec międzyparafialny. Zapraszamy do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.
 12. Za tydzień po Eucharystiach zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjonarzom.
 13. Można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Ofiara 7 zł za sztukę.
 14. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika Katolickiego” oraz marcowego numeru ,,Głosu Cerekwickiego”. W nim m.in. artykuły o Wielkim Poście, przygotowaniu do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego, refleksja na Dzień Kobiet, wspomnienie o św. Kazimierzu i św. Józefie, historia cerekwickiej figury św. Jana Nepomucena oraz intencje mszalne, a dla najmłodszych czytelników ,,Głosik”. Zachęcamy do lektury.
 15. Na naszym parafialnym cmentarzu w gablocie umieszczono informację o grobach, których prolongata była uiszczona do 2019 r. Opiekunów grobów prosimy o zapoznanie się z tą informacją i kontakt w Kancelarii Parafialnej.
 16. W okresie Wielkiego Postu zbieramy daninę diecezjalną. Koperty są wyłożone na stoliku pod chórem. W roku 2020 wysokość daniny obliczana od wszystkich mieszkańców parafii wynosi 1,70 od osoby. Można także dołączyć ofiarę na potrzeby naszej parafii.
 17. Informujemy, że ks. Bogdan Kryński na rzecz parafii św. Zygmunta w Baranowiczach na Białorusi zebrał 2400 zł, a kwota zebrana do puszek w Środę Popielcową na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej wyniosła 362 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 18. W miniony piątek zamontowaliśmy nowe drzwi do zakrystii od strony zewnętrznej. Bardzo serdecznie dziękujemy za ich wykonanie. Ofiary z dzisiejszej tacy przeznaczamy na ten cel.
 19. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu miał miejsce pogrzeb zmarłej przed urodzeniem dziewczynki Sary Kaniowskiej z ul. Tarnowskiej w Mrowinie. Modlimy się za jej rodziców. Zdrowaś Maryjo…
 20. Zmarł nasz parafianin śp. ks. Kan. Maciej Przewoźny z Międzychodu. Miał ponad 93 lata, pochodził z ul. Ogrodowej w Mrowinie. W międzychodzkiej parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi był jej pierwszym proboszczem. Ten urząd pełnił w latach 1971 – 2002. Będąc także na emeryturze uczestniczył m.in. we Mszach św. na cerekwickim cmentarzu każdego 1 listopada. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek o 10.30 w Międzychodzie w kościele przy ul. Piłsudskiego 18, a po niej pogrzeb na miejscowym cmentarzu. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych Parafian do uczestnictwa w pogrzebie śp. ks. Kan. Macieja Przewoźnego.

Ogłoszenia społeczne

–  Społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Pamiątkowie zaprasza na obchody Jubileuszu 150-lecia szkoły połączone ze zjazdem Absolwentów. Uroczystość odbędzie się 17 października 2020 r. Zwracamy się z prośbą
o udostępnienie pamiątek (fotografii, świadectw, zeszytów, innych) na potrzeby wystawy. Prosimy je dostarczać do sekretariatu szkoły. Szczegółowe informacje
na stronie internetowej szkoły.

– Fundacja Dawcy Komórek Macierzystych i Szpiku oraz Stowarzyszenie „MOTYL”- INTEGRACJA MIĘDZYPOKOLENIOWA z Cerekwicy współorganizuje DZIEŃ DAWCY SZPIKU w dniu 29 marca 2020r., w godz: 9.00-14.00 w DOMU PARAFIALNYM przy kościele w Cerekwicy.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w zarejestrowaniu się jako potencjalny dawca komórek macierzystych krwi i szpiku i oddać cząstkę siebie potrzebującym.

Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 r. ż.

Zajmuje to tylko chwilę, polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza oraz pobranie wymazu z wewnętrznej strony policzka. W późniejszym czasie na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr pesel.

Podczas akcji będzie przeprowadzona dobrowolna zbiórka na poczet badań  fundacji dla każdego potencjalnego dawcy.

Ok. godz. 12.00 zapraszamy również wszystkich chętnych, starszych i najmłodszych, do udziału w warsztatach przeprowadzonych przez STRAŻACKI KLUB KRWIODAWCÓW Z PRZECŁAWIA.