III NIEDZIELA ADWENTU

 1. Przeżywamy adwent. Msze św. roratnie codziennie w dni nauki szkolnej– w Pamiątkowie w poniedziałek o 17.00, od wtorku do piątku o 16.30 czyli pół godziny wcześniej niż zwyczajowo, a w Cerekwicy o 18.30. Zachęcamy do udziału w tych Eucharystiach zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Zakończenie rorat w piątek.
 2. Po Mszy św. można nabyć świece Caritas. Ofiara za dużą świecę 13 zł, za małą 6 zł oraz opłatki za dowolną ofiarę składaną na spłatę zobowiązania za wykonanie
  i montaż drzwi do kościoła.
 3. Dziś po Mszach św. zbiórka ofiar na potrzeby naszej parafialnej Caritas w związku z pomocą niesioną naszym bliźnim przed zbliżającymi się świętami.
 4. Zapraszamy na kiermasz świąteczny w niedzielę 15 grudnia po Mszy św. o godz. 11.00. Zebrane fundusze  zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu sprzętu nagłaśniającego dla scholi parafialnej.
 5. Spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w poniedziałek  16 grudnia według następującego planu – Cerekwica: 15.00-16.30; 17.00-18.30; 19.00-20.00; Pamiątkowo: 15.00-16.30; 17.00-17.30.  
 6. W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej.
 7. Członków Parafialnego Zespołu Liturgicznego zapraszamy na spotkania: we wtorek 17 grudnia po Mszy św. o godz. 16.30 w Pamiątkowie, w środę 18 grudnia po Mszy św.
  o godz.18.30. 
 8. Informujemy, że 22 grudnia podczas  niedzielnej Mszy św. o godz. 9.30 zastęp druhów przekaże światło z Groty Betlejemskiej.
 9. Składka z minionej niedzieli przeznaczona na pokrycie kosztów wykonania i montażu drzwi wyniosła 2060 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.  
 10. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” oraz  naszego czasopisma parafialnego ,,Głos Cerekwicki”. W tym podwójnym numerze m.in. o wydarzeniach parafialnych z poprzedniego miesiąca, wywiad z ks. Henrykiem Demutem, wspomnienia o Leonie Stępniaku, Helenie i Macieju Koczorwowskich, o historii krzyża w Mrowinie, artykuł poświęcony przygotowaniom do nawiedzenia parafii przez NMP w znaku jej częstochowskiego wizerunku, sprawy cmentarne  oraz intencje Mszy św. Tradycyjnie, dla najmłodszych parafian ,,Głosik’’. Informujemy, że za grudniowo – styczniowe  wydanie czasopisma zapłaciliśmy w drukarni 4 zł za egzemplarz. Ten numer GC jest wydany na innym papierze, a wszystkie zdjęcia są kolorowe. Zachęcamy do lektury.
 11. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na pokrycie kosztów zakupu oleju opałowego dla obu naszych kościołów.
 12. Już dzisiaj informujemy, że Msze św. tzw. pasterki  będą sprawowane w Cerekwicy o godz.22.00, w Pamiątkowie o godz.24.00.
 13. Składamy wyrazy podziękowania osobie, która zakupiła drukarkę na potrzeby kancelarii parafialnej.
 14. Informujemy, że zamontowano boczne drzwi od strony południowej w kruchcie kościoła cerekwickiego. Tym sposobem wymieniliśmy wszystkie troje drzwi w kruchcie tejże świątyni. Bardzo serdecznie dziękujemy wykonawcy. Obecnie jesteśmy na etapie spłacania zobowiązań za tę inwestycję.
 15. Ogłoszenie na prośbę – Na przyszły rok  planowane są obchody 120 – lecia istnienia OSP Mrowino. Zarząd OSP zwraca się do parafian z prośbą o wypożyczenie posiadanych zdjęć lub innych pamiątek związanych z działalnością straży. Materiały pamiątkowe można przekazać do p. Leszka Małyszki i p. Marka Goraja. Kontakt także przez stronę internetową OSP Mrowino.
 16. Informujemy, że odwiedziny chorych z posługą sakramentalną odbędą się w okresie poświątecznym.
 17. W minionym tygodniu miał miejsce pogrzeb śp. Teresy Pietrzak, lat 84. z Mrowina, z ul. Szkolnej. Wieczny odpoczynek…. .