III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2020

 1. Zgodnie z komunikatami podanymi podczas homilii odwołujemy zaplanowane wcześniej w parafii wszelkie zebrania i spotkania. Natomiast zapraszamy na codzienną adorację Pana Jezusa do świątyń w Cerekwicy i w Pamiątkowie od 9.00 do wieczornej Mszy św.
 2. Od dziś do odwołania nie będzie nabożeństw gorzkich żali i dróg krzyżowych.
 3. Dzisiaj i w następne niedziele Msze św. w Cerekwicy o 8.00, 11.00 i 16.45.
 4. W czwartek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 5. Kancelaria parafialna czynna wg ustalonego harmonogramu. W godzinach jej urzędowania prosimy o telefoniczne załatwianie spraw a w sytuacjach koniecznych o kontakt osobisty.
 6. Przypominamy, że 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia, jak to ma miejsce już od wielu lat przypada Dzień Świętości Życia związany z podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą. Bardzo serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę szlachetną akcję ratowania poczętych dzieci. Deklaracje przynależności zostały wyłożone na stoliku pod chórem. Osoby, które włączą się w Duchową Adopcję zapraszamy w tym dniu tj. 25 marca do Cerekwicy na Mszę św. o 18.30. Tego dnia zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 7. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika Katolickiego” oraz marcowego numeru ,,Głosu Cerekwickiego”. W nim m.in. artykuły o Wielkim Poście, przygotowaniu do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego, refleksja na Dzień Kobiet, wspomnienie o św. Kazimierzu i św. Józefie,  historia cerekwickiej figury św. Jana Nepomucena oraz intencje mszalne, a dla najmłodszych czytelników ,,Głosik”. Zachęcamy do lektury.
 8. W okresie Wielkiego Postu zbieramy daninę diecezjalną. Koperty są wyłożone na stoliku pod chórem. W roku 2020 wysokość daniny obliczana od wszystkich mieszkańców parafii wynosi 1,70 od osoby. Można także dołączyć ofiarę na potrzeby naszej parafii.
 9. Informujemy, że składka inwestycyjna z poprzedniej niedzieli wyniosła 2450 złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 10. W ostatnim czasie w cerekwickim kościele naprawiono zamek w gablocie oraz wyczyszczono sprzęty liturgiczne. Ponadto mieszkańcy Przybrody złożyli ofiarę 1060 zł na kwiaty do grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 11. W minionym tygodniu na cmentarzu komunalnym w Międzychodzie miał miejsce pogrzeb naszego parafianina śp. Ks. Kan. Macieja Przewoźnego, l. 93 z Mrowina, a na cmentarzu cerekwickim pogrzeb śp. Joanny Łysiak, lat 85 z ul. Baborowskiej z Pamiątkowa. Wieczny odpoczynek… .