III NIEDZIELA ZWYKŁA 26.01.2020

  1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Radio Emaus.
  2. Zakończyliśmy kolędowanie w części cerekwickiej. Od poniedziałku rozpoczynamy kolędowanie w części pamiątkowskiej. Zatem od jutra do Pamiątkowa na wieczorne Msze św. o 18.30 zapraszamy mieszkańców Witoldzina, Przecławka, Żalewa i Pamiątkowa według harmonogramu podanego na kartkach wyłożonych pod chórem oraz na stronie internetowej parafii. Na zakończenie tych Eucharystii ksiądz odmówi modlitwy kolędowe i pobłogosławi wodą święconą zgromadzonych wiernych. Uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe obrazki kolędowe. Nowi mieszkańcy parafii zostaną wpisani do kartotek rodzinnych.
  3. W miniony wtorek w naszym kościele parafialnym w Cerekwicy odbyła się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Osobom, które uczestniczyły w adoracji wyrażamy serdeczne podziękowanie.
  4. W poniedziałek o 20.00 na probostwie spotkanie redakcji ,,Głosu Cerekwickiego”.
  5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek po Eucharystiach o 18.30, a w środę od 9.00-11.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornych Eucharystiach zapraszamy na spotkania członków WŻR.
  7. W niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W Cerekwicy Msza św. o 8.00 będzie sprawowana w intencji osób konsekrowanych.
  8. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego” oraz kolejnego numeru naszego parafialnego czasopisma ,,Głos Cerekwicki”. W tym wydaniu m.in. artykuły o pochodzących z Pamiątkowa siostrach zakonnych – Salomei Łysiak i Stanisławie Koczorowskiej, o Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego, św. Walentym, przegląd wydarzeń ze szkół naszej parafii, zapowiedzi duszpasterskie i intencje mszalne na luty oraz dla najmłodszych czytelników ,,Głosik”. Zachęcamy do lektury.

 

OSP Mrowino podejmuje inicjatywę przeszkolenia zainteresowanych osób z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szczegółowe informacje będą umieszczone na stronie internetowej OSP Mrowino. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.