NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 29.12.2019

 1. W poniedziałek 30 grudnia od godz.9.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, począwszy od Witoldzina. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszach św.
 2. Informujemy, że grupa młodzieży z naszej parafii uczestniczy w Europejskim Spotkaniu Młodych Taize w Wrocławiu.
 3. We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego. W Cerekwicy o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja do 16.00, następnie Msza św. W Pamiątkowie adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy o 17.00. Eucharystia o 18.00. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.
 4. W środę pierwszy dzień Nowego Roku a zarazem uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św.:  w Pamiątkowie o 9.30 a w Cerekwicy o 11.00 i o 15.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi tylko w piątek w Pamiątkowie od 15.30 a w Cerekwicy od 17.30. Msze św.: w czwartek – tylko w Cerekwicy o 18.30, w piątek – w Pamiątkowie o 16.30, w Cerekwicy o 18.30.
 6. W czwartek o 18.30 Msza św. w intencji członków Redakcji i Czytelników ,,Głosu Cerekwickiego”. Po Eucharystii odbędzie się zebranie redakcji.
 7. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna tylko w piątek po Eucharystii o 18.30.
 8. Taca z drugiego święta przeznaczona na WT UAM, KUL oraz szkoły katolickie wyniosła 1730 zł. Dziękujemy ofiarodawcom.
 9. Już dziś informujemy, że w uroczystość Objawienia Pańskiego pragniemy zorganizować w naszej parafii drugi orszak Trzech Króli. Zgromadzimy się w cerekwickiej świątyni o 15.00 a następnie pójdziemy w kierunku Mrowina do remizy strażackiej, ul. Kopernika, Ogrodową, Szkolną do figury Matki Bożej i powrócimy do kościoła. Zachęcamy w niedzielę 5 stycznia po Mszach św. do nabycia koron za dowolną ofiarą. O strojach i wszelkich innych kwestiach związanych z tą inicjatywą możemy zapoznać się na stronie www.orszak.org
 10. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pamiątkowie oraz Caritas naszej parafii zapraszają 11.01.2020 na Spotkanie Seniorów. Rozpocznie je o 10.00 Msza św., następnie Jasełka i poczęstunek w szkole.
 11. Na stolikach pod chórem został wyłożony plan tegorocznej kolędy, która będzie przebiegała w innym charakterze niż wizyta duszpasterska w domach. Z racji zdrowotnych nie będę w tym roku kolędował po domach, ale mieszkańcy poszczególnych miejscowości i ulic są zapraszani do kościoła na wieczorną Mszę św. o 18.30. Na kartkach zostały podane dni tygodnia oraz przyporządkowane do nich miejscowości i ulice, z których mieszkańców zapraszamy w danym dniu na Eucharystię. Na zakończenie tych Mszy św. ksiądz odmówi modlitwy kolędowe i pobłogosławi wodą święconą zgromadzonych wiernych. Uczestnikom zostaną wręczone pamiątkowe obrazki kolędowe. Nowi mieszkańcy parafii zostaną wpisani do kartotek rodzinnych.
 12. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia ,,Przewodnika Katolickiego” i grudniowo-styczniowego czasopisma parafialnego ,,Głos Cerekwicki”.