I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.03.2020

 1. Gorzkie żale w Pamiątkowie o 15.00, w Cerekwicy o 16.00. Po tym nabożeństwie w Cerekwicy będzie sprawowana Msza św.
 2. W poniedziałek po Eucharystii o 18.30 zebranie redakcji ,,Głosu Cerekwickiego” oraz zbiórka ministrantów
  i lektorów.
 3. Od wtorku do czwartku w szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii, a więc w Pamiątkowie i Mrowinie będą miały miejsce rekolekcje szkolne. Prosimy wszystkich
  o modlitwę w intencji rekolekcji.
 4. Kancelaria parafialna czynna we wtorek oraz piątek po drodze krzyżowej.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w Pamiątkowie w czwartek od 16.00, w piątek od 15.30. W Cerekwicy od 17.45. Adoracja Najśw. Sakramentu podczas spowiedzi. Msze św. według ustalonych godzin, z tą różnicą, że Eucharystia w Pamiątkowie w piątek o 16.30. W Cerekwicy przed Eucharystią Koronka Rodziców w intencji dzieci.
 6. W piątek drogi krzyżowe w Pamiątkowie i w Cerekwicy po Mszach św.
 7. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę  o 10.00.
 8. Spotkania WŻR w sobotę po wieczornych Eucharystiach.
 9. Za tydzień II niedziela miesiąca. Taca z tego dnia przeznaczona jest na sprawy inwestycyjne w parafii.
 10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 członkowie naszej parafialnej scholi zostaną pobłogosławieni
  do wykonywania śpiewu podczas liturgii.
 11. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika Katolickiego” oraz marcowego numeru ,,Głosu Cerekwickiego”. W nim m.in. artykuły
  o Wielkim Poście, przygotowaniu do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą, Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego, refleksja na Dzień Kobiet, wspomnienie o św. Kazimierzu i św. Józefie, historia cerekwickiej figury św. Jana Nepomucena oraz intencje mszalne, a dla najmłodszych czytelników ,,Głosik”. Zachęcamy do lektury.
 12. Na naszym parafialnym cmentarzu w gablocie umieszczono informację o grobach, których prolongata była uiszczona do 2019 r. Opiekunów grobów prosimy o zapoznanie się z tą informacją i kontakt w Kancelarii Parafialnej.
 13. W okresie Wielkiego Postu zbieramy daninę diecezjalną. Koperty są wyłożone na stoliku pod chórem. Informujemy, że w roku 2020 wysokość daniny obliczana jest od wszystkich mieszkańców parafii i wynosi 1,70 od osoby. Można także dołączyć ofiarę na potrzeby naszej parafii.
 14. Można nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Ofiara 7 zł za sztukę.
 15. Zapraszamy parafian w środę 4 marca na godz.18.00 do kina Halszka
  w Szamotułach na film pt .,,Nieplanowane”. Film ukazuje wieloaspektowość dramatu aborcji, pozwala spojrzeć w innej perspektywie na obronę życia.
  Ze względów organizacyjnych prosimy o deklarowanie chęci udziału w zakrystii
  po Mszach św. Bilety w cenie 14 zł można zakupić w kasie kina przed seansem. Dojazd we własnym zakresie.
 16. W niedzielę 7 czerwca br. w Warszawie będzie miała miejsce beatyfikacja sługi Bożego  Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Temu wielkiemu ogólnonarodowemu wydarzeniu  będzie towarzyszyła obecność Polek i Polaków. Nasza parafia wraz z parafią w Objezierzu organizuje autokarową dwudniową pielgrzymkę na tę beatyfikację. Wkrótce  podamy więcej informacji szczegółowych.  Zapraszamy do udziału w pielgrzymce.

Ogłoszenia społeczne

–  Społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Pamiątkowie zaprasza na obchody Jubileuszu 150-lecia szkoły połączone ze zjazdem Absolwentów. Uroczystość odbędzie się 17 października 2020 r. Zwracamy się
z prośbą
o udostępnienie pamiątek (fotografii, świadectw, zeszytów, innych) na potrzeby wystawy. Prosimy je dostarczać
do sekretariatu szkoły. Szczegółowe informacje
na stronie internetowej szkoły.

–  3 maja 2020 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Mrowinie obchodzić będzie Jubileusz 120-lecia. Z okazji tej rocznicy powstała inicjatywa ufundowania sztandaru dla OSP Mrowino. Szczegółowe informacje znajdują się na kartkach wyłożonych pod chórem oraz na stronie internetowej OSP. Zachęcamy do zapoznania się i wsparcia tego przedsięwzięcia.