V NIEDZIELA ZWYKŁA 9.02.2020

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  w  poniedziałek–  św. Scholastykę, dziewicę , we wtorek –  Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes, w piątek –  święto –  św. Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.
 2. Składamy wdzięczne Bóg zapłać osobom, które w Cerekwicy i w Pamiątkowie rozebrały żłóbki, uporządkowały prezbiterium i przygotowały nasze świątynie na pozostałe okresy liturgiczne.
 3. We wtorek 11 lutego wraz z całym Kościołem będziemy przeżywać XXVIII Światowy Dzień Chorego. Msze św. połączone z udzieleniem sakramentu namaszczenia  w Cerekwicy o 9.00, w Pamiątkowie o 12.00. Po Mszy św. w Cerekwicy zapraszamy wszystkich uczestników Eucharystii do domu parafialnego na spotkanie przy kawie. W  Przybrodzie dla pensjonariuszy domu Radosna Jesień sakrament chorych będzie udzielony o 15.00. W tym dniu nie będzie wieczornych Mszy św.
 4. Kancelaria parafialna czynna wg ustalonego harmonogramu.
 5. Członków po. Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na zebranie w środę 12 lutego 19.00.
 6. Katecheza przed chrztem w czwartek po Mszy św. o 18.30 w Cerekwicy. Do udziału zapraszamy rodziców naturalnych, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić swoje dziecko jak również kandydatów na chrzestnych, którzy tę funkcję zamierzają spełniać w naszej bądź innej parafii.
 7. Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 14 lutego 2020 r., kiedy w Liturgii wspominamy św. Walentego. Z udzielonej dyspensy mogą korzystać wierni Archidiecezji Poznańskiej wszędzie gdziekolwiek się znajdują, a także wszyscy inni wierni przebywający na terenie Archidiecezji Poznańskiej.
 8. W piątek 14 lutego po Eucharystii o 18.30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas II szkoły podstawowej.
 9. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w sobotę 15 lutego w Pamiątkowie o 9.00, w Cerekwicy o 10.00.
 10. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego”, ,,Małego Przewodnika Katolickiego’’ oraz lutowego numeru naszego parafialnego czasopisma ,,Głos Cerekwicki”. W tym wydaniu m.in artykuły o pochodzących z Pamiątkowa siostrach zakonnych – Salomei Łysiak i s. Stanisławie  Koczorowskiej, o Jasnogórskich Ślubach Narodu Polskiego, zapisy z kroniki szkoły powszechnej w Pamiątkowie z lat 1919 i 1920, o św. Walentym, przegląd wydarzeń ze szkół naszej parafii, zapowiedzi duszpasterskie i intencje mszalne na luty oraz dla najmłodszych czytelników ,,Głosik”. Zachęcamy do lektury.
 11. Prosimy aby w tym tygodniu podać zarezerwowane intencje mszalne na marzec.
 12. W tym tygodniu miały miejsce dwa pogrzeby: śp. Marii Pągowskiej, lat 101 z ul. Bożydara w Zmysłowie (pogrzeb odbył się w Pobiedziskach) oraz Jacka Borzycha, lat 45 z ul. Przecławskiej w Pamiątkowie. Pogrzeb miał miejsce w sobotę na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek… .