VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przypominamy, że biskupi proszą wiernych o przeżycie Wielkiego Postu w abstynencji.
 2. Zbiórki ministrantów w Cerekwicy w poniedziałek dla uczniów z klas IV do VI o 17.30., a dla starszych o 19.00.
 3. We wtorek kończy się okres zwykły. Tego dnia przypada też 75.rocznica poświęcenia przez ks. Jakuba Przewoźnego odzyskanej po wojnie naszej cerekwickiej świątyni.
 4. Zebranie Parafialnego Zespołu Liturgicznego we wtorek: w Cerekwicy o 19.00, a w Pamiątkowie o 20.00.
 5. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania na Święta Paschalne. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 6. Msze św. w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem w Cerekwicy o 9.00 i 18.30, w Pamiątkowie o 11.00 i 17.00. Po Eucharystiach zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 7. Członków Rady Ekonomicznej zapraszamy na zebranie w Środę Popielcową po Mszy św. o 18.30.
 8. Kancelaria parafialna czynna we wtorek oraz piątek po drodze krzyżowej.
 9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św. o 18.30.
 10. Spotkanie scholi parafialnej w sobotę o 10.00.
 11. Na naszym cmentarzu znów mają miejsce kradzieże zniczy, kwiatów i figurek, dlatego prosimy o zwracanie uwagi na takie zdarzenia i zgłaszanie ich na policję. Nadto po raz kolejny w kontenerze pojawiają się śmieci pochodzące z gospodarstw domowych.
 12. Nabożeństwa wielkopostne: drogi krzyżowe w Pamiątkowie i Cerekwicy w piątki po Mszach św., a gorzkie żale w niedziele w Pamiątkowie o 15.00, a w Cerekwicy o 16.00. Po tym nabożeństwie w Cerekwicy ok.16.45 Msza św.
 13. Tegoroczne kazania pasyjne wygłosi ks. Łukasz Majchrzak, wikariusz z Rokietnicy.
 14. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego”, ,,Małego Przewodnika Katolickiego’’ oraz lutowego numeru naszego parafialnego czasopisma ,,Głos Cerekwicki”. Zachęcamy do lektury.
 15. Zapraszamy parafian w środę 4 marca na godz.18.00 do kina Halszka w Szamotułach na film pt .,,Nieplanowane”. Film ukazuje wieloaspektowość dramatu aborcji, pozwala spojrzeć w innej perspektywie na obronę życia.  Ze względów organizacyjnych prosimy o deklarowanie chęci udziału w zakrystii po Mszach św. Bilety w cenie 14 zł można zakupić w kasie kina przed seansem. Dojazd we własnym zakresie.

 

Ogłoszenia społeczne

 –  Społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Pamiątkowie zaprasza na obchody Jubileuszu 150-lecia szkoły połączone ze zjazdem Absolwentów. Uroczystość odbędzie się 17 października 2020 r. Zwracamy się z prośbą o udostępnienie pamiątek (fotografii, świadectw, zeszytów, innych) na potrzeby wystawy. Prosimy je dostarczać do sekretariatu szkoły. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

–  3 maja 2020 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Mrowinie obchodzić będzie Jubileusz 120-lecia. Z okazji tej rocznicy powstała inicjatywa ufundowania sztandaru dla OSP Mrowino. Szczegółowe informacje znajdują się na kartkach wyłożonych pod chórem oraz na stronie internetowej OSP. Zachęcamy do zapoznania się i wsparcia tego przedsięwzięcia.