XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy sierpień – miesiąc abstynencji. Biskupi polscy już od kilkudziesięciu lat zwracają się do wiernych z apelem o podjęcie w tym okresie abstynencji od alkoholu.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę i piątek według ustalonego harmonogramu.
 3. We wtorek przypada 102. rocznica objawień fatimskich. Z tej racji będzie różaniec fatimski. W Pamiątkowie po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, o 20.00 różaniec, o 20.30 nabożeństwo fatimskie i procesja. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 4. W środę 14 sierpnia przypada 70-ta rocznica poświęcenia naszych parafialnych trzech dzwonów. Dokonał tego w 1949 r. biskup Franciszek Jedwabski.
 5. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia ,,Przewodnika Katolickiego’’, ,,Gościa Niedzielnego’’ oraz lipcowo-sierpniowego numeru „Głosu Cerekwickiego”. Zachęcamy do lektury prasy.
 6. Przypominamy i zachęcamy dzieci do przesłania na adres „Głosu Cerekwickiego” swoich wspomnień, opowieści, rysunków i zdjęć z wakacji. Szczegóły na ten temat znajdziecie w ostatnim numerze naszego parafialnego czasopisma na s. 27.
 7. W miniony piątek powróciły na swoje miejsce dzwony. Zostały zamontowane na nowych półkach wykonanych w tym właśnie celu. Na przełomie sierpnia i września zostanie zamontowany napęd elektromagnetyczny do dzwonów.
 8. Informujemy, że tegoroczne dożynki parafialne będą za tydzień w niedzielę 18 sierpnia podczas Mszy św. o 11.00.
 9. W poniedziałek 19 sierpnia udamy się w autokarowej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach w związku o obchodem uroczystości odpustowych. Autobus wyruszy z Przybrody o 8.20, z Cerkwicy o 8.30, a z Pamiątkowa o 8.40. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 10. W związku z przypadającą 1 września 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej pragniemy upamiętnić wszystkich naszych parafian poległych na skutek działań wojennych. Chcemy to uczynić podczas Mszy św. niedzielnej o 11.00, którą będziemy sprawować w ich intencji. Zamierzamy w czasie modlitwy powszechnej wymienić te osoby z imienia i nazwiska. Stąd prosimy o przekazanie w zakrystii bądź w biurze parafialnym imion i nazwisk osób, które w dniu 1 września 1939 r. mieszkały na terenie parafii cerekwickiej, a które straciły życie z powodu wojny.
 11. Tegoroczne Wesołe Popołudnie będzie miało miejsce w niedzielę 8 września przy świetlicy w Pamiątkowie. Rozpocznie się o 14.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 12. Przypominamy, że 15 września odbędzie się w naszej parafii Wielka Wenta zwieńczająca uroczystości odpustowe. Jej celem jest wspólna parafialna zabawa i pozyskanie środków na renowację cerekwickiej dzwonnicy. Wszystkich pragnących przekazać swoje wyroby na sprzedaż czy na loterię fantową prosimy o przynoszenie ich do Domu Parafialnego począwszy od 1 sierpnia. Prosimy o ich staranne opisanie – rodzaj produktu, imię i nazwisko wytwórcy oraz miejscowość, z której pochodzi, a także sugerowaną cenę.