XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przeżywamy sierpień – miesiąc abstynencji. Biskupi polscy już od kilkudziesięciu lat zwracają się do wiernych z apelem o podjęcie w tym okresie abstynencji od alkoholu.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne według ustalonego harmonogramu.
 3. Zebranie po. Parafialnej Rady Ekonomicznej w poniedziałek o 20.00.
 4. Zebranie Parafialnego Zespołu liturgicznego w Cerekwicy we wtorek o 20.00.
 5. Zebranie Parafialnego Zespołu liturgicznego w Pamiatkowie w środę także o 20.00.
 6. Katecheza chrzcielna w czwartek o 18.30 w Cerekwicy.
 7. Zebranie sołtysów z miejscowości tworzących naszą parafię w piątek o 20.00 na probostwie.
 8. Informujemy, że tegoroczne dożynki parafialne będą w niedzielę 18 sierpnia podczas Mszy św. o 11.00.
 9. W poniedziałek 19 sierpnia udamy się w autokarowej pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach w związku o obchodem uroczystości odpustowych. Autobus wyruszy z Przybrody o 8.20, z Cerkwicy o 8.30, a z Pamiątkowa o 8.40. Bardzo serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym.
 10. Po Eucharystii zachęcamy do nabycia ,,Przewodnika Katolickiego’’, ,,Gościa Niedzielnego’’ oraz lipcowo-sierpniowego numeru „Głosu Cerekwickiego”. Zachęcamy do lektury prasy.
 11. Tegoroczne Wesołe Popołudnie będzie miało miejsce w niedzielę 8 września w Pamiątkowie.
 12. Przypominamy, że 15 września odbędzie się w naszej parafii Wielka Wenta zwieńczająca uroczystości odpustowe. Jej celem jest wspólna parafialna zabawa i pozyskanie środków na renowację cerekwickiej dzwonnicy. Wszystkich pragnących przekazać swoje wyroby na sprzedaż czy na loterię fantową prosimy o przynoszenie ich do Domu Parafialnego począwszy od 1 sierpnia. Prosimy o ich staranne opisanie – rodzaj produktu, imię i nazwisko wytwórcy oraz miejscowość, z której pochodzi, a także sugerowaną cenę.
 13. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna na pokrycie kosztów remontu dzwonnicy.
 14. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu miał miejsce pogrzeb śp. Bernadety Marzeny Miżejewskiej, l. 43 z ul. Baborowskiej w Pamiątkowie. Wieczny odpoczynek… .