XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zakończyliśmy sierpień – miesiąc abstynencji. Wszystkim, którzy wytrwali w tym miesiącu w abstynencji bardzo serdecznie dziękujemy.
 2. Powracamy do godzin sprawowania Mszy św. w Cerekwicy i w Pamiątkowie według porządku w ciągu roku.
 3. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne według ustalonego harmonogramu.
 4. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będą sprawowane w poniedziałek 2 września: w Cerekwicy o 8.00 a w Pamiątkowie o 10.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i opiekunów dzieci.
 5. Zbiórka dla ministrantów – kandydatów na lektorów w Cerekwicy w poniedziałek o 17.00.
 6. Zebranie PZ Caritas w Cerekwicy w poniedziałek o 19.00.
 7. Zebranie redakcji „Głosu Cerekwickiego” również w poniedziałek w Cerekwicy o 20.00.
 8. Zebranie Parafialnego Zespołu Liturgicznego w Cerekwicy w środę o 19.00.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w Pamiątkowie w czwartek od 16.00 a w piątek od 15.30. W Cerekwicy od 17.30 adoracja Najśw. Sakramentu – w Pamiątkowie i w Cerekwicy w czwartek i piątek podczas spowiedzi. W Cerekwicy w czwartek proszę o prowadzenie Żywy Różaniec, w piątek w ramach adoracji modlitwa dorosłych za dzieci. Msze św. wg ustalonych godzin z tą różnicą, że w pierwszy piątek Eucharystia w Pamiątkowie o 16.30.
 10. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po Mszy św.
 11. Zebranie organizacyjne dotyczące przygotowaniu parafialnej wenty w piątek o 20.00.
 12. W pierwszą sobotę miesiąca zebrania członków WŻR: – w Pamiątkowie – po Mszy św. o 17.00, – w Cerekwicy – po Mszy św. o 18.30.
 13. W przyszłą niedzielę, II niedzielę miesiąca składka przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z remontem dzwonnicy i założeniem napędu elektromagnetycznego. Do zapłaty pozostało nam łącznie 23 000 zł.
 14. Plecaki i przybory szkolne dzieciom klas I pobłogosławimy za tydzień podczas Eucharystii: w Pamiątkowie o 9.30 a w Cerekwicy o 11.00.
 15. W przyszłą niedzielę o 14.00 w Pamiątkowie przy świetlicy będzie miało miejsce tzw. „Wesołe popołudnie” organizowane przez nasz PZ Caritas. Rozpocznie się ono o 14.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 16. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą we wtorek 10 września od 8.00 począwszy od Witoldzina. Następnie Pamiątkowo, Żalewo i pozostałe miejscowości. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 17. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła.
 18. Ukazał się 10 nr „Głosu Cerekwickiego”. W nim m.in. artykuł o wojennych losach naszej parafii i osób z nią związanych, o synu naszej parafii – uczestniku Powstania Warszawskiego, „Z kart kroniki Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie”, o cerekwickim krzyżu, o częstym przyjmowaniu Komunii Świętej, także przez naszych chorych w domach, intencje mszalne na wrzesień i zapowiedzi duszpasterskie. Zachęcamy do lektury.
 19. XII Piesza Pielgrzymka z Pamiątkowa do Cerekwicy na odpust parafialny w niedzielę 15.09. Pielgrzymi gromadzą się przy krzyżu na parkingu przed kościołem o 9.30.
 20. Tegoroczny nasz parafialny odpust pw. Podwyższenia Krzyża Świętego będzie miał miejsce w niedzielę 15.09. Mszy św. odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Bp Szymon Stułkowski.
 21. Przypominamy, że 15 września odbędzie się w naszej parafii Wielka Wenta zwieńczająca uroczystości odpustowe. Jej celem jest wspólna parafialna zabawa i pozyskanie środków na renowację cerekwickiej dzwonnicy. Wszystkich pragnących przekazać swoje wyroby na sprzedaż czy na loterię fantową prosimy o przynoszenie ich na probostwo po Mszach św., a w Pamiątkowie do zakrystii. Prosimy o ich staranne opisanie – rodzaj produktu, imię i nazwisko wytwórcy oraz miejscowość, z której pochodzi, a także sugerowaną cenę. Dziękujemy za rzeczy już przekazane. Prosimy Panie o upieczenie i dostarczenie na wentę placków.

        Za tydzień w sanktuarium maryjnym w Sobocie uroczystość odpustowa. Suma o 12.00.