XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj o 14.00 w Pamiątkowie przy świetlicy będzie miało miejsce tzw. „Wesołe popołudnie” organizowane przez nasz PZ Caritas. Rozpocznie się ono o 14.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy.
 2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna według ustalonego harmonogramu.
 3. Zbiórka dla ministrantów – kandydatów na lektorów w Cerekwicy w poniedziałek o 19.00.
 4. Zebranie Parafialnego Zespołu Liturgicznego w Pamiątkowie w poniedziałek o 20.00.
 5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną we wtorek od 8.00 począwszy od Witoldzina. Następnie Pamiątkowo, Żalewo i pozostałe miejscowości. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 6. Msza św. połączona z ustanowieniem nowych lektorów w środę w Cerekwicy o 19.00.
 7. Zbiórka dla wszystkich ministrantów przygotowująca liturgię Mszy św. odpustowej w Cerekwicy o 19.00.
 8. W piątek przypada 102. rocznica objawień fatimskich. Z tej racji będzie różaniec fatimski. W Pamiątkowie po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja, o 20.00 różaniec, o 20.30 nabożeństwo fatimskie i procesja. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Będzie ono także przygotowaniem do naszej uroczystości odpustowej.
 9. W sobotę o 16.00 zapraszamy do domu parafialnego wszystkie osoby zaangażowane w organizację wenty parafialnej.
 10. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać ogólnokrajowe wydarzenie „Polska pod krzyżem”. Nawiązuje ono do wcześniejszego bo sprzed dwóch lat „Różaniec do granic”. Celem tego wydarzenia jest wspólna i wielka narodowa modlitwa w intencji naszej Ojczyzny, przebłaganie za profanacje jakie miały miejsce na polskiej ziemi w ostatnim czasie oraz wypraszanie mocnej wiary dla wszystkich Polaków. Centralnym miejscem tego wydarzenia będzie Włocławek. Ze względu na fakt, że nie wszyscy mogą tam pielgrzymować, również w bardzo wielu innych miejscach będą się gromadzić wierni uczestnicząc w tym wydarzeniu „Polska pod krzyżem”. Takie spotkanie organizujemy także w naszej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Program: 21.00 Apel Jasnogórski przy krzyżu misyjnym; 21.15 nabożeństwo wynagradzające za grzechy i profanacje; 21.45 różaniec i okazja do spowiedzi; 22.30 adoracja krzyża; 23.00 Eucharystia. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu.
 1. Po Mszy Świętej zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” dostępnych w kruchcie kościoła.
 2. Ukazał się 10 nr „Głosu Cerekwickiego”. W nim m.in. artykuł o wojennych losach naszej parafii i osób z nią związanych, o synu naszej parafii – uczestniku Powstania Warszawskiego, „Z kart kroniki Szkoły Podstawowej w Pamiątkowie”, o cerekwickim krzyżu, o częstym przyjmowaniu Komunii Świętej, także przez naszych chorych w domach, intencje mszalne na wrzesień i zapowiedzi duszpasterskie. Zachęcamy do lektury.
 3. XII Piesza Pielgrzymka z Pamiątkowa do Cerekwicy na odpust parafialny w niedzielę 15.09. Pielgrzymi gromadzą się przy krzyżu na parkingu przed kościołem o 9.30. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Udział w pielgrzymce stanowi formę przygotowania do przyjęcia tego sakramentu.
 1. Tegoroczny nasz parafialny odpust pw. Podwyższenia Krzyża Świętego będzie miał miejsce w niedzielę 15.09. Mszy św. odpustowej o 12.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi Bp Szymon Stułkowski.
 2. Przypominamy, że 15 września odbędzie się w naszej parafii Wielka Wenta zwieńczająca uroczystości odpustowe. Jej celem jest wspólna parafialna zabawa i pozyskanie środków na renowację cerekwickiej dzwonnicy. Wszystkich pragnących przekazać swoje wyroby na sprzedaż czy na loterię fantową prosimy o przynoszenie ich na probostwo po Mszach św., a w Pamiątkowie do zakrystii. Dziękujemy za rzeczy już przekazane. Prosimy Panie o upieczenie i dostarczenie na wentę placków – do niedzieli rana. Natomiast fanty do wtorku wieczora.
 3. Informujemy, że w tym roku już nie ma żadnych wolnych intencji mszalnych, tak w niedzielę jak i w dni powszednie, zarówno w Cerekwicy jak i w Pamiątkowie. Pozostają intencje zbiorowe. Na rok 2020 intencje będą przyjmowane po odpuście w  Cerekwicy.
 4. W miniony czwartek zamontowaliśmy nowe drzwi w głównym wejściu do kościoła w Cerekwicy. Wykonał je Pan z Pamiątkowa, ten sam, któremu zawdzięczamy drzwi z kruchty do nawy głównej w tymże kościele oraz dwoje drzwi w kaplicy pogrzebowej. Bóg zapłać.
 5. W minionym tygodniu miał miejsce pogrzeb śp. Marii Gorońskiej, l. 85 z ul. Polnej w Pamiątkowie. Natomiast we wtorek o 13.00 będzie pogrzeb śp. Genowefy Bocheńskiej, l. 89 z ul. Krańcowej w Mrowinie. Wieczny odpoczynek…